Czytasz: Orkan Grzegorz w woj. opolskim: Pięćset interwencji strażaków, uszkodzone kościoły

Orkan Grzegorz w woj. opolskim: Pięćset interwencji strażaków, uszkodzone kościoły

Do tragicznego wypadku doszło w Dobrzeniu Wielkim koło Opola, gdzie na jadący samochód osobowy spadł konar kasztanowca.

Do pięciuset wzrosła liczba interwencji strażaków w województwie opolskim po przejściu orkanu Grzegorz. Jedna osoba zginęła. Uszkodzonych jest ponad 80 budynków, w tym trzy kościoły.

Do tragicznego wypadku doszło w Dobrzeniu Wielkim koło Opola, gdzie na jadący samochód osobowy spadł konar kasztanowca. Pojazd wypadł z drogi i uderzył w budynek. Kierowca zginął, a jego pasażer w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w niedzielę do godziny 15-tej ratownicy byli wzywani pięćset razy. Odnotowano uszkodzenia 55 budynków mieszkalnych, 25 gospodarczych, hali produkcyjnej oraz trzech obiektów sakralnych. Wichura uszkodziła także dziesięć samochodów.

Ponad dwadzieścia tysięcy odbiorców było pozbawionych dostaw energii elektrycznej, a niektóre drogi były zablokowane przez konary drzew. Największe szkody odnotowano w rejonie Nysy, Opola, Brzegu i Głubczyc.

Służby ratownicze zastrzegają, że liczba interwencji może jeszcze wzrosnąć. Przez cały czas strażacy przyjmują kolejne zgłoszenia o szkodach wyrządzonych przez orkan. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Czytaj więcej