Czytasz: Odchodzą z PO. Wszystko przez... wywiad

Odchodzą z PO. Wszystko przez... wywiad

Senatorzy Leszek Piechota i Andrzej Misiołek opuszczają szeregi Platformy Obywatelskiej. Jak motywują swoją decyzję?

„W sierpniu tego roku jeden z posłów na Sejm RP, członek Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu niemieckiej gazecie Zeit Online, w którym domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podjęcia działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny” - przypominają w swoim oświadczeniu sanatorzy PO: Leszek Piechota i Andrzej Misiołek.

O co chodzi? Chodzi o słynne już słowa o„ultimatum dla Polski”, o którym we wspomnianym wcześniej wywiadzie wspomniał śląski poseł – Borys Budka, były minister sprawiedliwości i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Piechota i Misiołek w oświadczeniu, które upublicznili w środę na swoich profilach facebook’owych, przyznają wprost: „ potępiliśmy takie działania i odcięliśmy się od jego słów”. Spodziewali się, że poseł wycofa się ze swojego stanowiska. „Ale do dziś tak się nie stało” - zaznaczają politycy. Wobec tego zdecydowali opuścić szeregi partii.

„Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz Klubu Parlamentarnego PO (…) i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkowska w Klubie Parlamentarnym PO i Platformie Obywatelskiej” - napisali sanatorowie Piechota i Misiołek.

 

Czytaj więcej