Czytasz: Nowy sprzęt za 1,5 mln zł trafił do Szpitala w Katowicach!

Nowy sprzęt za 1,5 mln zł trafił do Szpitala w Katowicach!

Nowa karetka, dwa aparaty USG, a także defibrylator trafiły do Szpitala Murcki w Katowicach.

Szpital Murcki to jedyna lecznica w Katowicach należąca do miasta.  Zgodnie z decyzją prezydenta Katowic z września 2017 roku w Szpitalu Murcki realizowany jest plan naprawczo-rozwojowy. 

Ponad 1,5 mln zł na nowy sprzęt dla Szpitala Murcki

Sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł trafił do Szpitala Murcki. Na zakup karetki, która od wczoraj służy pacjentom, a także dwóch aparatów USG, urządzenia do dezynfekcji, a także defibrylatora, wirówki laboratoryjnej, elementów do urządzeń RTG oraz zestawu narzędzi ortopedycznych pozyskano dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 1,24 mln zł. Miasto dołożyło blisko 350 tys. zł.

- Zakupiony sprzęt służy podniesieniu jakości świadczonych przez Szpital Murcki usług zdrowotnych, realizowanych przede wszystkim na rzecz mieszkańców Katowic – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

I dodaje: – Jest to jeden z elementów modernizacji istniejących budynków stanowiący dalszy rozwój Szpitala Murcki, który zapowiedziałem we wrześniu 2017 roku. Pozyskanie środków zewnętrznych pozwala nam zaoszczędzone środki z budżetu miasta przeznaczyć na kolejne działania na terenie szpitala. 

Plan naprawczo-rozwojowy za 88 mln. zł

Plan naprawczo-rozwojowy jest realizowany od 2017 r. Przyjęto ostatecznie do realizacji program inwestycyjny, którego całkowity koszt szacowany jest na kwotę ok. 88 mln zł. Te pieniądze mają zostać zainwestowane do 2021 roku. 

W  Szpitalu Murcki nastąpi poprawa jakości udzielanych świadczeń medycznych dla pacjentów i komfortu pracy dla załogi Szpitala. Zapewnić dane zmiany mają m. in. nowy budynek z Centralną Izbą Przyjęć, nowym blokiem operacyjnym, rozbudowaną bazą diagnostyczną m. in. w zakresie endoskopii, a także nowe wyposażenie.

Czytaj więcej