Czytasz: Nowe oblicze auli liceum w Wodzisławiu Śląskim

Nowe oblicze auli liceum w Wodzisławiu Śląskim

Z przytupem rozpoczął się jubileuszowy rok w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Z przytupem rozpoczął się jubileuszowy rok w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Swoją działalność oficjalnie rozpoczęła aula, która została wyremontowana za 668 tys. zł. Uroczystość wpisała się również w klimat obchodów 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego.

– Jestem dumny, że ten niezwykły, jubileuszowy rok Powiatu i Liceum rozpoczyna się w ten sposób. 70 lat pięknej tradycji szkoły symbolicznie uczciliśmy oddając do użytku wyremontowaną aulę. Jako były uczeń szkoły, zazdroszczę młodzieży warunków i nowych możliwości. Mam nadzieję, że aula będzie w najlepszy sposób służyć kolejnym pokoleniom mieszkańców naszego powiatu – powiedział Starosta Wodzisławski, Ireneusz Serwotka.

Remont objął aulę, scenę i reżyserkę. W auli prace obejmowały m. in. renowację parkietu, instalację aluminiowych okien, zamontowanie lamp naściennych, gipsowanie oraz malowanie ścian i drzwi czy montaż elementów dekoracyjnych: paneli z dibondu, płyt gipsowych i drewna. Całość remontu auli dopełnił montaż aluminiowych kratownic i oświetlenia scenicznego.

Scena również zyskała nowy blask. Podłoga i schody zostały wymienione całkowicie, a ściany i sufit odmalowane. Dodatkowo pojawiło się nowe nagłośnienie, oświetlenie, kotary i rzutnik wraz z ekranem projekcyjnym. Z kolei w reżyserce na podłodze położona została wykładzina dywanowa, ściany odnowiono, a pomieszczenie wyposażono w nowe meble. W reżyserce znalazły się również urządzenia do obsługi nowego systemu oświetlenia, nagłośnienia i projekcji wideo.

W uroczystości inauguracyjnej udział wzięli – Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, Wicestarosta Danuta Maćkowska, Członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Janina Chlebik-Turek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala. Nie zabrakło również parlamentarzystów oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego i dyrektorów szkół.

Czytaj więcej