Czytasz: Niewidomi żeglarze spotkali się z Andreą Bocellim!

Niewidomi żeglarze spotkali się z Andreą Bocellim!

Załoga “Wrzaskuna” dokonała niemożliwego. Najpierw dzielni żeglarze ustanowili czasowy rekord Polski w dopłynięciu Odrą do Szczecina, by na koniec swojej wyprawy spotkać się z włoskim tenorem światowej klasy - Andreą Bocellim.

Przypomnijmy, że uczestnicy rejsu “Odra dla zuchwałych” wypłynęli z gliwickiego portu 29 lipca. Dziesięcioosobowa załoga “Wrzaskuna” postawiła sobie bardzo ambitny cel dopłynięcia z Gliwic do Szczecina w ciągu 7 dni. Na metę żeglarzom ze Śląskiego Yacht Clubu, harcerzom oraz niewidomym z Fundacji “Zobaczyć Morze” udało się dopłynąć w zeszły czwartek, tym samym ustanawiając rekord Polski.

>> CZYTAJ: ZAŁOGA WRZASKUNA Z REKORDEM POLSKI <<

NIEZAPOMNIANE SPOTKANIE Z ANDREĄ BOCELLIM

Jednym z głównych celów wyjątkowej wyprawy było spotkanie w Szczecinie z Andreą Bocellim, włoskim tenorem, który był główną gwiazdą finału Tall Ship Races. Po zdobyciu rekordu Polski niewidoma załoga “Wrzaskuna” spotkała się z muzykiem w kuluarach.

- Początkowo była adrenalina oraz pytania: czy zdążymy, czy damy radę, kiedy udało się było wielkie niedowierzanie, ekstaza, euforia, sama radość! Spotkanie było krótkie, jednak emocje towarzyszące - niezapomniane - wspomina Przemek Walczyk, niewidomy członek załogi, podopieczny Fundacji “Zobaczyć Morze”.

KOLEJNE WYZWANIE: PRZYLĄDEK HORN

Tegoroczna wyprawa “Odra dla Zuchwałych” okazała się być sprawdzianem przed światowym rejsem - opłynięciem Przylądka przez osoby niewidome w 2018 roku.

- Naszą wyprawą rzucamy wyzwanie innym żeglarzom. A co dalej? Wyprawa na Przylądek Horn. Mam nadzieję, że kapitan mnie zaprosi! - śmieje się Przemek Walczyk.

Zobacz wideo z rejsu "Wrzaskuna":

Czytaj więcej