Czytasz: Niesamowity film o Katowicach. „To manifest”

Niesamowity film o Katowicach. „To manifest”

Ekipa filmowa w ciągu trzech dni odwiedziła wszystkie dzielnice Katowic. Powstał z tego niesamowity klip.

Dwie ekipy filmowe, trzy dni wytężonej pracy, setki nagranych twarzy i tysiące dźwięków. A do tego wszystkiego jedno pytanie: czym są dla Ciebie Katowice? Tak w skrócie wyglądała akcja, którą właśnie zakończyła Galeria Katowicka. Skutek? Wyjątkowy film. - To coś w rodzaju manifestu na temat stolicy naszego województwa - zaznaczają organizatorzy projektu o nazwie PopKooltour.

Znani i nieznani. Każdy głos był ważny

Akcja rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. Wzięło w niej udział wielu mieszkańców, artystów, sportowców, a nawet osób będących w Katowicach jedynie przejazdem. - Nie sądziliśmy, że będzie tak kolorowo, a ludzie będą tak otwarci - przyznaje Dawid Prymas, rzecznik prasowy Galerii Katowickiej. Ich historie zostały zebrane i połączone w jeden klip, którego tło stanowią dźwięki miasta, skomponowane w ścieżkę dźwiękową przez Dominika „Doministry” Strycharskiego.

fot: Galeria Katowicka

Klip na fasadzie

Premierowy pokaz klipu odbył się w miniony czwartek, na fasadzie Galerii Katowickiej. Osoby zgromadzone podczas finału PopKoolTour wzięły również udział w oryginalnym flash mobie, tworząc wielką literkę „k”- symbol projektu. - Cały projekt dowodzi, że pomimo ewidentnych różnic, małych lub większych sporów, istnieje coś, co nas łączy. To właśnie Katowice - mówi Aleksander Poltier, marketingowiec galerii.

Teraz niesamowity klip zobaczyć można na kanałach centrum handlowego oraz youtube.pl.

 

Czytaj więcej