Czytasz: Nie ustąpiła pierwszeństwa. Zginął motocyklista

Nie ustąpiła pierwszeństwa. Zginął motocyklista

Tragedia w Żywcu. Nie udało się uratować 42-letniego mężczyzny. Policja przestrzega: Bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze uzależnione jest także od kierujących samochodami.

W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem kierowca jednośladu nie miał szans. Żywieccy policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny środowego wypadku w Żywcu. Śmierć poniósł 42-letni motocyklista. 

Do wypadku doszło około 13.20 w Żywcu, na ulicy Leśnianka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem fiat palio, 47-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa, jadącemu z przeciwnego kierunku motocyklem honda, 42-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej motocyklista zmarł. Jak ustalili policjanci 47-latka była trzeźwa. Śledczy ustalą teraz dokładne przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.

Tragiczny lipiec na drogach

Jest to już drugi wypadek śmiertelny z udziałem motocyklisty do jakiego doszło w tym roku w Żywcu. Tymczasem w całym województwie lipiec jest wyjątkowow tragiczny. Na naszych drogach zginęło pięciu motocyklistów. Dlatego policja apeluje o rozsądek i rozwagę. 

Bezpieczeństwo motocyklistów w dużej mierze uzależnione jest także od kierujących samochodami. Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Czytaj więcej