Czytasz: Prezydent Katowic: Nie mam romansu z PIS!

Prezydent Katowic: Nie mam romansu z PIS!

,,Dwie kadencje to minimum by wypełnić swoje obietnice" - Marcin Krupa gościem Ostatniego Piętra Silesion.pl

Marcin Krupa w deszczowym poranek był gościem Ostatniego Piętra w Silesion.pl. Oskarżany przez oponentów o bliskie związki z rządem PiS, zdecydowanie odpierał ataki: "nie mam żadnego romansu z partią Jarosława Kaczyńskiego. I nie obawiam się, że za publiczne pokazywanie się w towarzystwie pani premier czy prezydenta Dudy, PiS wystawi mi polityczny rachunek. To oni rządzą dziś w Polsce, to oni mają pieniądze, więc z kim mam rozmawiać, jeśli nie z nimi?".

Marcin Krupa zadawał pytanie czysto retoryczne. Po tym jak pokazał się w towarzystwie premier Szydło i wicepremiera Morawieckiego, ogłaszających w Katowicach program Mieszkanie+ , dla wszystkich było jasne, że potrafi zabiegać o środki z budżetu centralnego. A po tym, jak stał w pierwszym szeregu, obok podpisującego ustawę o metropolii Andrzeja Dudy, było jasne, że ma dobre relacje także z Pałacem Prezydenckim. Ale Krupa ma świadomość, że przy apetytach PiS, jest raczej skazany na starcie z kandydatem tej partii.

„Nie mam złudzeń, że ugrupowanie rządzące będzie chciało wystawić własnego kandydata. Czas, bym nie pozostawił watpliwości: będę walczył o II kadencję w fotelu prezydenta Katowic. I liczę się z tym, że będę musiał twardo walczyć z silnym kandydatem PiS.”

DWIE KADENCJE TO MINIMUM

To odcinanie od PiS Krupa zaczyna już dziś. Krytykuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by kadencje prezydentów, wójtów i burmistrzów ograniczyć do dwóch. I to nawet tym włodarzom, którzy pełnią właśnie swój urząd po raz drugi.


„To niedobry pomysł. Dwie kadencje to minimum, by wypełnić swoje obietnice i realizować własną wizję miasta. Nie należy ograniczać mieszkańcom możliwości wyboru tych, których cenią i szanują. To ludzie mają decydować kto i jak długo rządzi gminą”.

 Pytany, do jakiego ugrupowania mu najbliżej, kwituje jasno - do żadnego.

„Moja partia nazywa się Katowice”. Tak manifestuje swoje poglądy polityczne Marcin Krupa. Za co ceni Jarosława Kaczyńskiego, do kogo mu najbliżej politycznie, i dlaczego po 3 latach rządów nie dorobił się jeszcze strony internetowej - o tym mówi gość Ostatniego Piętra Silesion.pl


ZOBACZ KONIECZNIE! OTO CAŁY WYWIAD Z PREZYDENTEM KATOWIC.

 

Czytaj więcej