Czytasz: ,,Nic nie wskazuje, że to atak terrorystyczny"

,,Nic nie wskazuje, że to atak terrorystyczny"

Nic nie wskazuje na to, aby atak 27-letniego nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli, był atakiem terrorystycznym lub motywowanym pobudkami ideologicznymi - poinformował w piątek komendant wojewódzki policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztof Pobuta

Śledztwo ws. ataku nożownika wszczęła prokuratura. 

Około godz. 15 w wyniku ataku nożownika w galerii handlowej przy ul. Chopina 10 osób zostało poszkodowanych, jedna z nich zmarła. 

Po południu w Rzeszowie odbył się briefing komendanta wojewódzkiego i wojewody podkarpackiej Ewy Leniart. Poinformowała ona, że w wyniku ataku nożownika zmarła 50-letnia kobieta, a poszkodowanych zostało dziewięć osób - pięć kobiet i czterech mężczyzn - w wieku od 18 do 50 lat. Odnieśli oni obrażenia głównie klatki piersiowej i głowy.

 Siedem z nich, w tym kobieta która zmarła, było w stanie bardzo ciężkim. Trzy pozostałe odniosły lekkie obrażenia, w tym jedna bardzo lekkie - niezarażające życiu - dodała Leniart. 

Jak poinformowała, poszkodowani trafili do szpitali w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nisku i Sandomierzu. Wojewoda zapewniła, że rannym została zapewniona pomoc psychologiczna z powiatowego ośrodka wspierania rodziny. 

Komendant Pobuta powiedział, że zatrzymany mężczyzna nie potrafi powiedzieć, dlaczego tak się zachował. "Widać, że jest w głębokim załamaniu psychicznym. Nie wiemy jeszcze, z czego to wynika" - powiedział dziennikarzom Pobuta.

 Komendant dodał, że kontakt 27-latkiem z nim jest bardzo utrudniony. "Myślę, że ten człowiek jest w stanie depresji i stąd jego działania. Mówił, że jest w trudnej sytuacji, że to jest dla niego ciężki dzień" - dodał.

 Jak podkreślił Pobuta, klienci galerii bardzo szybko zareagowali; policja dostała osiem zgłoszeń już kilkanaście minut po godz. 15. "Na chwilę obecną możemy śmiało powiedzieć, że atak nie był z motywów terrorystycznych czy ideologicznych" - powiedział Pobuta. Dodał, że policja, m.in. CBŚP, prowadzi czynności, które mają ostatecznie to wykluczyć.

 

Na miejscu są prokuratorzy z tamtejszej prokuratury rejonowej i prokurator z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Czytaj więcej