Czytasz: Polska wygrała z Czarnogórą!

Polska wygrała z Czarnogórą!

Mecz grupowy w drodze na mundial 2018. Dziś spotkanie z Czarnogórą. “Musimy grać swoje” mówi Grosicki.

AKTUALIZACJA 22:48

Polska wygrała w meczu z Czarnogórą. W Podgoricy 2:1. W 40 minucie meczu pierwszą bramkę strzelił Robert Lewandowski a w 82 minucie Łukasz Piszczek. W drużynie Czarnogóry w 63 minucie meczu bramkę strzelił Stefan Mugosa.

Rumunia bezbramkowo zremisowała z Danią, co oznacza, że mamy sześć punktów przewagi nad trzema rywalami w naszej grupie.

Wcześniej pisaliśmy

Po kilkudniowym zgrupowaniu w Polsce, nasza reprezentacja w piłce nożnej zameldowała się już w kraju kolejnego przeciwnika w drodze na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się za rok w Rosji. Przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Czarnogóry. Początek piątego meczu dla Polaków w fazie grupowej o godz. 20:45. Piłkarze rozegrają spotkanie na stadionie w Podgoricy. W sobotę polska reprezentacja odbyła trening.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej - powołania na mecz Polska - Czarnogóra

Na ten moment wiadomo, że na pewno nie zagra Grzegorz Krychowiak, który podczas zgrupowania w Warszawie nabawił się kontuzji. Do kadry na mecz z Czarnogórą, polski selekcjoner Adam Nawałka powołał:

Polscy piłarze liderem grupy E w eliminacjach do mundialu 2018

Polacy są obecnie liderem grupy E - mają 10 punktów. Nasi niedzielni rywale o trzy mniej i zajmują drugie miejsce. W naszym koszyku znalazły się jeszcze Dania, Rumunia, Armenia i Kazachstan. Drużyna Czarnogóry na tle Polski wypada słabo. W rankingu UEFA zajmuje 64 miejsce na 94, podczas gdy biało-czerwoni 12 (najlepszy wyniki w historii). Robert Lewandowski wraz z Cristiano Rolando zajmują ex aequo pierwsze miejsce pod względem liczby strzelonych bramek w eliminacjach. Do tej pory strzelili dla swoich reprezentacji po 7 goli.

Trener Nawałka przed spotkaniem z czarnogórą: "Gramy coraz lepiej pod względem taktycznym"

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener, czołowi zawodnicy - Kuba Błaszczykowski i Kamil Grosicki, podkreślali, że nikt rywala nie zamierza lekceważyć.

Mundial 2018 - eliminacje: Mecz Polska - Czarnogóra - Gdzie oglądać?

Pierwszy gwizdek punktualnie o godz. 20:45 na stadionie w Podgoricy. Spotkanie polskiej reprezentacji z Czarnogórą będzie można oglądać na antenie stacji telewizyjnych - Polsat i Polsat Sport oraz w Internecie - videostar.pl i platforma IPLA.

Równocześnie odbędą się dwa inne mecze drużyn z grupy E - Armenia podejmie Kazachstan, a Rumunia Danię. Do końca fazy grupowej polskiej reprezentacji pozostało 6 spotkań.