Czytasz: NASA odkryła 10 planet podobnych do Ziemi!

NASA odkryła 10 planet podobnych do Ziemi!

Naukowcy z NASA odkryli dziesięć nowych planet znajdujących się w strefach, w których może istnieć życie.

Ogłoszenie odkrycia nastąpiło na konferencji dotyczącej odnalezienia 219 planet, dzięki wykorzystaniu Teleskopu Keplera. Ten przez ostatnie cztery lata zbierał dane, które były opracowywane i zbierane przez astronomów do katalogu nowych planet. 

- Ten starannie wyliczony katalog jest podstawą do bezpośredniej odpowiedzi na jedno z najbardziej istotnych pytań astronomii - ile planet, takich jak nasza Ziemia, znajduje się w galaktyce? - powiedziała Independent Susan Thompson, badaczka z Instytutu SETI.

To nie koniec zaskakujących informacji z kosmosu. NASA w swoim oświadczeniu poinformowała, że obecnie istnieje 4034 planet odkrytych przez Teleskop Keplera. Z czego 2335 z nich zostało zweryfikowanych jako tzw. egzoplanety. Spośród pięćdziesięciu zbliżonych rozmiarem do Ziemi, zweryfikowano za pomocą teleskopu ponad 30 obiektów.

 - Zestaw danych pozyskanych z Teleskopu Keplera jest wyjątkowy, ponieważ jest jedynym, który zawiera populację planet podobnych do Ziemi - o przybliżonym rozmiarze i orbicie - powiedział Independent Mario Perez, jeden z naukowców programu “Kepler” w NASA.

NASA uruchomiła Teleskop Keplera w 2009 roku. Jego celem jest zbadanie Drogi Mlecznej i stwierdzenie, czy na niektórych planetach w naszej galaktyce może istnieć życie.

źródło:  NASA/ Independent / CNN

Czytaj więcej