Czytasz: Kto napadł na jubilera w Czechowicach – Dziedzicach?

Kto napadł na jubilera w Czechowicach – Dziedzicach?

U zatrzymanego za napad w Czechowicach - Dziedzicach 35 - latka, badanie alkomatem wykazało, że w trakcie napadu miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Jak się okazało, napastnik był poszukiwany przez policję, ponieważ nie powrócił w wyznaczonym terminie z przepustki do zakładu karnego. W przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem i był już karany za liczne napady z bronią w ręku. Za obecne przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje jutro prokuratura i sąd. Grozi mu wieloletnie więzienie. Policja poinformowała, że napastnik to mieszkaniec Olkusza.

W trakcie oględziny śledczy zabezpieczyli broń, którą posługiwał się napastnik. Broń ta poddana zostanie szczegółowym badaniom balistycznym przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Przypomnijmy, mężczyzna wczoraj przed południem, wtargnął do salonu jubilerskiego przy ul. Moniuszki w Czechowicach – Dziedzicach z bronią. Policja początkowo zaprzeczała, że jest to napad na jubilera.

Jak się okazało, mężczyzna zażądał wydania pieniędzy. W trakcie napadu na jubilera w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzna oddał jeden strzał i wybił szybę. Dwie pracownice sklepu zdążyły uciec. Na miejscu pojawili się policyjni negocjatorzy. 

Czytaj więcej