Czytasz: Na plażę… do Będzina
Mają je sąsiednie miasta. Teraz swoją plażę będzie miał też Będzin

Plaża w Będzinie? - Czemu nie - stwierdziły tutejsze władze miasta. I wzięły się za rewitalizację doliny rzek Czarnej Przemszy i Brynicy.

Na Brzozowicy, nad brzegiem tej pierwszej z rzek, powstaje właśnie warta 3 mln zł specjalna strefa rekreacyjno-sportowa. W ramach tej inwestycji budowana jest plaża, boisko do siatkówki, siłownia zewnętrzna, budynek wielofunkcyjny z toaletami, droga dojazdowa, parking oraz ścieżki. - Zamontujemy też nowoczesne oświetlenie - zapowiada Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka prasowa będzińskiego urzędu miasta.

Tutejsza plaża będzie dość nietypowa. Ma kształt dwóch łez, między którymi znajduje się część obsiana trawą. Wypoczywający będą mieli zatem wybór, czy rozłożyć się tu, czy na piasku. Tuż obok stoi już budynek gastronomiczny z toaletami. W sąsiedztwie skorzystamy z boiska do piłki plażowej oraz mini siłowni.

fot: Um Będzin 

- Prace są już na ukończeniu. W tej chwili trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz prace montażowe związane z małą architekturą. Zgodnie z umową gotowość odbioru prac wnioskodawca powinien zgłosić do 30 maja – zaznacza Wesołowska-Bodzek. Dodaje, że odbiory techniczne potrwają około dwóch tygodni. Oznacza to, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania mieszkańcom Będzina jeszcze przed wakacjami.

Czytaj więcej