Czytasz: Poszkodowany w areszcie, napastnicy z zarzutami

Poszkodowany w areszcie, napastnicy z zarzutami

Awantura na klatce schodowej w Mysłowicach.

Policjanci z mysłowickiej patrolówki zostali skierowani na interwencje, w związku z pobiciem mężczyzny. Na miejscu, dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani. Jak się później okazało, poszkodowany był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 23:45 w jednej w centrum Mysłowic. Dyżurny mysłowickiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji, na jednej z klatek schodowych. Według zgłoszenia miało dojść do awantury i pobicia mężczyzny. Szybka i zdecydowana reakcja stróżów prawa oraz dynamiczne działanie przyczyniło się do zatrzymania sprawców pobicia.

Dotkliwie pobili oni 31-letniego poszkodowanego. W trakcie sprawdzenia dokumentów poszkodowanego okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

Sprawcy pobicia to mieszkańcy Mysłowic w wieku: 37 i 27 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Wszyscy uczestnicy zdarzenia noc spędzili w policyjnym areszcie, a pokrzywdzony najbliższe  spędzi za kratami odsiadując swój wyrok.

Czytaj więcej