Czytasz: Murawa na miarę mistrzów

Murawa na miarę mistrzów

02:02
3 tysiące ton ziemi i piasku jest wywożonych ze Stadionu Miejskiego w Tychach. Powód? Przygotowania do Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej.

Piłkarze GKS Tychy zwycięsko pożegnali murawę Stadionu Miejskiego. W piątek podopieczni Jurija Szatałowa pokonali Znicz Pruszków 4-1, a zaraz po zakończeniu spotkania, na boisku pojawiły się koparki i ciężarówki. Prawie 8,5 tysięcy metrów kwadratowych starej trawy i piachu trafiło do 120 ciężarówek. Wszystko po to, by przygotować Tychy na Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej.

- Istniało duże prawdopodobieństwo, że nasze obecne boisko nie będzie w stanie wytrzymać tak napiętego terminarzu maczów. Naszym priorytetem jest zapewnienie murawy, która będzie spełniać wymogi UEFA, dlatego zdecydowaliśmy się na jej wymianę - tłumaczy Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

Wymiana murawy to ogromna operacja budowlana. Stadion Miejski zamienił się na kilka dni w plac budowy. Prace nad trawnikiem dla piłkarzy odbywają się w dzień i w nocy.

- Od świtu prowadzimy prace nad studzienkami chłonnymi, które mają pomóc w odprowadzaniu wody. Nawozimy warstwę piasku, który będzie odsączał murawę. Prace idą zgodnie z planem. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to mam nadzieję, że wyrobimy się do końca przyszłego tygodnia i w poniedziałek położymy nową trawę - wyjaśnia Dariusz Kozielski, greenkeeper.

Murawa zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji. Za przeprowadzenie tej operacji będzie odpowiedzialny Mostostal Warszawa i Tyski Sport S.A. Nowe boisko 17 maja przetestują piłkarze GKS Tychy i Wisły Puławy.

Czytaj więcej