Czytasz: Moc atrakcji i piękna zima w Beskidach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Moc atrakcji i piękna zima w Beskidach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Do wielkiego muzycznego, ale i zimowego festiwalu zostały już tylko cztery dni.

Rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych i wreszcie za oknem leży śnieg.

- Nie pamiętam tak ciepłej, wietrznej i z tak dużą ilością opadów deszczu zimy - przyznaje Antoni Brydy burmistrz miasta Szczyrk.

- Gdyby taka aura była rok temu, to Szczyrk praktycznie cały by stał i nie dałoby się jeździć na nartach - dodaje.

Wbrew temu, co mówi burmistrz, z białego puchu cieszyć mogliśmy się dotychczas jedynie w Beskidach. Tam naprawdę jest biało. Istebna wygląda jak na klasycznej zimowej widokówce.

Dziś śnieg otulił niemalże całe województwo, ale panująca dodatnia temperatura mu nie sprzyja, dlatego warto wybrać się w góry m.in. właśnie do Szczyrku, bo mimo trwających ferii miasto przez turystów szczególne oblężone nie jest. - Totalny najazd turystów mieliśmy między świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem - mówi Brydy.

Na narty wybrać można się tu m.in. do Beskid Sport Areny - działają tam wszystkie trasy. Jeździ też Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrkowski, który w piątek zorgnizował dla turystów moc atrakcji. 

 

FERIE? SZCZYRK ZAPRASZA NA NARTY! [VIDEO]

SnowFest Festival

W piątek natomiast rozpocznie się tu największy festiwal sportów zimowych i muzyki w Polsce – SnowFest Festival. Festiwal odbywać się będzie już po raz piąty i potrwa do soboty.

Gwiazdami SnowFest Festival 2018 będą Wiley – ojciec chrzestny grime’u, Sub Focus – jeden z najciekawszych graczy na scenie drum’n’bass, Digitalism – weterani electro house’u z Niemiec, a także reprezentanci polskiego hip-hopu – HOLAK i Dwa Sławy.

Tradycyjnie nie zabraknie zawodów sportowych, które odbędą się na położnej obok skoczni narciarskiej Skalite. O nagrody powalczą zawodnicy z Polski i zagranicy – odbędą się zawody snowboardowe i freeski.

Za festiwalowy karnet dwudniowy zapłacić trzeba 180 zł, karnet jednodniowy kosztuje 100 zł. 

Czytaj więcej