Czytasz: Do Katowic przyjadą mistrzowie bilardu

Do Katowic przyjadą mistrzowie bilardu

Precyzja i koncentracja, a do tego najpopularniejsze triki. W niedzielę w Silesia City Center o miano najlepszego powalczą mistrzowie w bilardzie.

Historia bilardU

Narodził się we Francji, w połowie XV wieku. Gorącymi orędownikami tej rozrywki byli m.in. kardynał Richelieu i król Francji Ludwik XIV. O tym ostatnim mówi się nawet, że spędzał tyle czasu na grze, że jego umiejętności posługiwania się kijem bilardowym szybko stały się odwrotnie proporcjonalnie...do biegłości w czytaniu. 

Mistrzowie bilardU w Katowicach

Teraz najlepsze triki bilardowe będzie można zobaczyć na własne oczy. W niedzielę na Placu Śląskim w Silesia City Center pojawi się bowiem stół, przy którym zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Polski w Trikach Bilardowych. - Udało nam się zaprosić najlepszych graczy bilardowych ostatnich lat: medalistów zawodów krajowych, europejskich i światowych. Wśród zawodników pojawi się m.in. broniący tytułu mistrza Ziemowit Janaszek – zapowiada Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

W przerwach między rozgrywkami turniejowymi przewidziane są pokazy trików bilardowych i konkursy z nagrodami, a najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się podstaw gry w bilard od mistrzów. Całe wydarzenie transmitowane będzie w internecie na żywo na stronie Tvsports.pl. Na mistrzostwa Polski Trików Bilardowych „Bilard z Mistrzami” Silesia zaprasza w godz, 11-19. Wstęp jest bezpłatny.