Czytasz: Miasto Katowice reklamuje... Apple?!

Miasto Katowice reklamuje... Apple?!

Siedziba Urzędu Miasta w Katowicach zaskakuje swoim wyglądem. Wielkie, szklane drzwi wejściowe oklejone zostały... logotypem firmy Apple! O co chodzi?

Choć od 2014 roku główna siedziba Urzędu Miasta w Katowicach rezyduje przy ulicy Rynek 1, nie wszystkie wydziały znajdują się w nowym budynku. Tak jest w przypadku filii przy Rynku 13, w której znajdują się między innymi siedziby Wydziału Budownictwa, Wydziału Prawnego i Wydziału Promocji. Biorąc pod uwagę, kto rezyduje w tym budynku, tym trudniej uwierzyć w to, co wita petentów Urzędu Miasta. Od paru dni przez środek okazałych, szklanych drzwi wejściowych przebiega bowiem szlaczek z logotypem firmy Apple.

Ewa Biskupska, rzeczniczka Urzędu Miasta, na nasze pytanie o taki wybór wzoru reaguje zdumieniem, mówiąc, że nie miała pojęcia, że drzwi do siedziby Urzędu Miasta przy Rynku 13 zostały czymś oklejone. Po chwili jednak wszystko staje się jasne.

- Rzeczywiście, na drzwiach znalazł się logotyp firmy Apple. To było czyjeś samowolne działanie - tłumaczy Ewa Biskupska. - Ta osoba z nikim się nie konsultowała i nie wiedziała, że wykorzystuje czyjś znak towarowy - dodaje. Kto jest więc odpowiedzialny za oklejenie drzwi logotypem amerykańskiego giganta technologicznego? Tego nie mówi. Zapewnia jednak, że błąd zostanie natychmiast usunięty, a charakterystyczne jabłka zastąpione zostaną czymś innym. Oklejenie drzwi nie miało bowiem na celu ozdobienia szklanej tafli, a uchronienie petentów przed przykrym wypadkiem.

- Chodziło o to, żeby zabezpieczyć drzwi - mówi Biskupska. - Niektórzy wpadali na nie, nie widząc, że są zamknięte. Jeszcze dziś zajmiemy się wybraniem odpowiedniej alternatywy - dodaje. I zapewnia, że tym razem wybór padnie na bardziej neutralny wzór.

fot. Mateusz Rzońca

Czytaj więcej