Czytasz: Czerkawski: “Tychy będą górą!”

Czerkawski: “Tychy będą górą!”

Już tylko godziny dzielą nas od finałowego starcia GKS-u Tychy z Comarchem Cracovią. Czy tyscy hokeiści zdobędą mistrzostwo Polski i miejsce w Lidze Mistrzów?

W tym sezonie podopieczni Jiriego Sejby z "Pasami" radzą sobie doskonale. W historii finałowej rywalizacji z Cracovia statystyki dla "Trójkolorowych już tak dobre jednak nie są. O komentarz do meczu poprosiliśmy Mariusza Czerkawskiego, byłego zawodnika GKS-u Tychy, obecnie menadżera i komentatora sportowego.

- Jesteśmy drużyną, która jest liderem. Naszą przewagą jest to, że mamy za sobą kibiców oraz to, że gramy u siebie. Drużyna z Cracovii jest trudnym rywalem, historycznie w Play-Offach nie zawsze nam wychodziło z nimi zwycięstwo. Mam nadzieję, że los się odmieni i to Tychy będą górą - zdradza Silesion.pl Mariusz Czerkawski, były zawodnik GKS Tychy.

Czerkawski podkreśla, że zawodnicy GKS-u są niesamowicie zmobilizowani i głodni rewanżu. Być może właśnie dlatego zawodnicy postanowili pomóc sobie nie tylko determinacją i umiejętnościami w zdobyciu mistrzostwa, ale również nietypowymi przesądami.

fot. Łukasz Sobala

BRODA SZCZĘŚCIA

Hokejowe przesądy znane są na całym świecie. Najbardziej popularnym i praktykowanym rytuałem począwszy od PHL aż po NHL jest zapuszczanie brody. Przez cały czas trwania fazy PLAY-OFF hokeiści nie golą się. Zawodnicy na całym świecie wierzą, że zarost przyniesie im szczęście. Dlatego w szatni wszyscy są solidarni, bo nikt nie chce być obwiniony za ewentualną porażkę.

- To już jest taka tradycja i pewnie niektórzy zawodnicy chcieliby tą brodę zrzucić, ale brakuje nam czterech zwycięstw z Cracovia i będzie można sięgnąć po maszynki- dodaje Michał Kotlorz, kapitan GKS Tychy.

źródło: instagram.com/gkstychy

W szatni GKS Tychy motywacja do zdobycia Mistrzostwa Polski jest podwójna. Przed startem Play-Off prezes klubu, Grzegorz Bednarski zaproponował nietypowy zakład kapitanowi GKS Tychy. Jeśli podopieczni Jiriego Sejby zdobędą złoto, brodę straci sternik tyskiego klubu.

– Motywacja w zespole jest ogromna, a zakład na pewno będzie dodatkowym impulsem. Akcja ma równocześnie zachęcić kibiców do wspierania GKS Tychy także swoim zarostem. Zgodnie z tradycją, podczas play off hokeiści się nie golą, dlatego do zabawy zapraszamy naszych fanów – podkreśla Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Dodatkową motywacją dla zawodników są słowa Czerkawskiego skierowane do zawodników tyskiej drużyny:

Wierzcie w siebie! Nie interesujcie się tym, co było kiedyś. Patrzcie w przyszłość i walczcie do ostatniego!

Start meczu: 21 marca g. 18.30 na Stadionie Zimowym GKS Tychy, drugie spotkanie - 22 marca g. 18.00.

Czytaj więcej