Czytasz: Makowski z poparciem Schetyny, Lubnauer i Nowackiej

Makowski z poparciem Schetyny, Lubnauer i Nowackiej

Liderzy Koalicji Obywatelskiej w Katowicach wskazywali, że tylko Jarosław Makowski może zapewnić nowe otwarcie w Katowicach.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał dziś mocne wsparcie w swojej kampanii wyborczej. Kiedy Marcin Krupa robił wszystko, żeby nie zostać sfotografowanym z premierem Mateuszem Morawieckim, Jarosław Makowski z otwartymi ramionami witał w mieście liderów PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka zgodnie podkreślali, że ich wspólny kandydat ma nieszablonowe pomysły, jest otwarty na mieszkańców i jako jedyny jest w stanie zaproponować nowe oblicze Katowic.

- Trzymamy kciuki za jego aktywność i żeby mógł zrealizować swoje bardzo otwarte, ofensywne i nieszablonowe pomysły - mówił Grzegorz Schetyna.


- Jego już półroczna aktywność widoczna jest nie tylko w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim tutaj na miejscu. Kampanie z ludźmi, spotkania, dyskusje i dobrze przepracowany program - podkreślała Barbara Nowacka.

MAKOWSKI KANDYDATEM NOWOCZESNEJ

Nowoczesna nie ma oficjalnego kandydata na wiceprezydenta w Katowicach. Dlaczego tak jest? Jak zapewnia Katarzyna Lubnauer nikt nie miał takiego wsparcia w Nowoczesnej jak Jarosław Makowski.

- Nie tylko go zaakceptowaliśmy, ale wręcz promowaliśmy w Platformie Obywatelskiej jako spólnego kandydata na prezydenta Katowic - mówi Katarzyna Lubnauer. - Jedną z największych jego zalet jest to, że kocha miasto, jest kandydatem, który chce rozmawiać z mieszkańcami, tworzy z nimi program i zawsze mieszkańców będzie reprezentował.

PIS ALBO KOALICJA

- Nie da tego Katowicom obecny prezydent, który związał się z PiS-em i najzwyczajniej w świecie nie stwarza szansy, że to miasto będzie się pięknie zmieniać - mówiła liderka Nowoczesnej.

- Wybór jest prosty: albo Marcin Krupa i PiS, albo Koalicja Obywatelska. Przed takim stoimy wyborem. Katowiczanie i katowiczanki wybiorą jakiego chcą prezydenta na następne pięć lat - dodaje Jarosław Makowski.

Jarosław Makowski deklaruje codziennie rozmawiać z mieszkańcami miasta i przekonywać ich do swojej wizji miasta

- Dziś miasto głównie tworzone jest dla deweloperów, dla wielkich imprez, dla turystów. Ja chcę tworzyć miasto dla mieszkańców Katowic. Chcę tworzyć miasto, w którym ważna jest każda dzielnica Katowic, a nie tylko centrum. Chcę tworzyć miasto, w którym jakość życia jest najważniejsza.

Katarzyna Lubnauer nie kryje, że liczy na włączenie do programu Makowskiego postualtów o prawach kobiet i mniejszościach.

Co Jarosław Makowski musi zrobić, żeby zadowolić najnowszego czlonka Koalicji Obywatelskiej?

- Wygrać - odpowiada Barbara Nowacka.

Czytaj więcej