Czytasz: LGP w Wiśle: Dawid Kubacki zwycięża, Maciej Kot drugi!

LGP w Wiśle: Dawid Kubacki zwycięża, Maciej Kot drugi!

Biało-czerwoni podtrzymują dobrą passę. Po wczorajszym zwycięstwie w konkursie drużynowym, dzisiaj na skoczni w Wiśle Malince na podium stanęło dwóch Polaków.

Najlepszy rezultat osiągnął Dawid Kubacki. Czołową trójkę uzupełnili Maciej Kot i Karl Geiger.

Sobotni wieczór to kolejne polskie podium pod skocznią imienia Adama Małysza w Wiśle. W pierwszym konkursie indywidualnym tegorocznej edycji Letniej Grand Prix, zwyciężył Dawid Kubacki, skacząc kolejno 128 i 132,5 metra. Skoczek potwierdził tym samym swoją dobrą dyspozycję z konkursu drużynowego. Tuż za Kubackim, na drugiej pozycji uplasował się Maciej Kot. Zawodnik z Zakopanego w swojej pierwszej próbie uzyskał 133 metry, zaś w finale lądował na odległość 127,5 metra. Na najniższym stopniu podium znalazł się Niemiec Karl Geiger. Trzecie miejsce zagwarantował sobie skokami na 133 i 128 metrów.

Do najlepszej dziesiątki awansował również Stefan Hula, który zajął ostatecznie 5.lokatę. Reprezentant Polski uzyskał kolejno 126,5 oraz 128 metrów. W serii finałowej oglądaliśmy także Piotra Żyłę. Równe skoki - 125 i 124 metry dały mu 11. miejsce. Na 29. miejscu konkurs zakończył Jakub Wolny (124 i 119,5 metra).

Zdziwieniem dla kibiców licznie przybyłych na zawody Letniej Grand Prix, mógł być słabszy skok Kamila Stocha. Skoczek z Zębu po spóźnionym wyjściu z progu, oddał próbę na odległość 119 metrów i zakończył rywalizację na pechowym 31. miejscu. Do drugiej serii nie awansowali też Klemens Murańka (119,5 metra), Aleksander Zniszczoł (119 metrów), a także Przemysław Kantyka (117 metrów).

Kolejny konkurs z cyklu LGP już za dwa tygodnie w niemieckim Hinterzarten. 28 lipca na obiekcie HS108 odbędą się kwalifikacje, a dzień później konkurs indywidualny.