Czytasz: Katowice mają swoje miejsca z sercem

Katowice mają swoje miejsca z sercem

Kupując można wspierać Dom Aniołów Stróżów.

Wyjątkowe produkty szyte lokalnie, lody które powstają z pasji, czy niebanalna kawa według pięciu przemian - na mapie Katowic jest już kilkanaście "Miejsc z Sercem”, które wsparły akcję „Katowickie Kilometry Dobra”. Warto tam kupować, bo przy okazji można wesprzeć Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Okazja ku temu będzie także w czwartek podczas Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej.

Podobnie, jak to było w przypadku akcji „Uskrzydlamy”, także podczas trwających do 3 czerwca „Katowickich Kilometrów Dobra” Anioły wsparli właściciele miejscowych punktów gastronomicznych, lokali usługowych, czy manufaktur. Wszyscy oni część zysku z wybranych produktów postanowili przekazać na rzecz potrzebujących dzieciaków z po górniczych i po hutniczych dzielnic Śląska i Zagłębia.    

- Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji, gdyż czuliśmy wewnętrzną chęć oddania trochę tego, co dostaliśmy sami jako "Lodowato". Od samego początku działalności spotkało nas bardzo dużo pozytywnych rzeczy i chcieliśmy się nimi trochę podzielić. Braliśmy już udział w kilku mniejszych akcjach i bardzo spodobał nam się koncept "Miejsca z sercem" i tym samym "Katowickich Kilometrów Dobra” - tłumaczy Paweł Bortel z "Lodowato".

W każdej z czterech lokalizacji popularnej lodziarni w poniedziałki można nabyć smak dnia, który wspiera Anioły. Z każdej sprzedanej porcji lodów na pomoc dzieciom trafia aż 1 zł.

- Po Bożonarodzeniowej edycji byliśmy zaskoczeni odbiorem szczególnie, że była to zima, czyli okres "nielodziarski". Teraz, w sezonie zainteresowanie jest dużo większe i na pewno będzie też lepszy efekt. Staramy się, aby smaki biorące udział w akcji były możliwie najatrakcyjniejsze i sprzedawały się same na pniu. Klientów nie musimy nawet specjalnie namawiać, bo każdy chętnie pomaga wcinając porcję pysznego lodzika - dodaje Paweł Bortel. 

Punktów z pysznym jedzenie, niebanalnymi deserami, czy smaczną kawą jest najwięcej na „Mapie z Sercem”, ale nie brakuje także takich jak „Poszetka”, gdzie kupując wyjątkowo produkt z serii Obrazy Mistrzów także wspiera się dzieciaki. 

- Z uwagi na to, że Poszetka mieści się po sąsiedzku obszaru działań Aniołów, widzimy na bieżąco efekty ich pracy, która jest nieoceniona. Jej wsparcie to nasz sąsiedzki obowiązek - tłumaczy Tomasz Godziek z Poszetki. 

Akcja „Miejsca z Sercem” trwa do 25 maja.

- Co tydzień na facebookowym profilu Domu Aniołów Stróżów publikowane jest charytatywne menu, gdzie można znaleźć wszystkie miejsca, które przyłączyły się do akcji. Cały czas zachęcamy do tego kolejne podmioty - mówi Monika Bajka, prezes stowarzyszenia „Dom Aniołów Stróżów”.  

Akcją Aniołów będzie można wesprzeć także w czwartek. W trakcie majowego weekendu na głównej plaży Pogorii II w Dąbrowie Górniczej trwają zawody Express Yourself 2018. W ich trakcie, już w czwartek, 3 maja, odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Aniołów. Do wylicytowania m.in. wejściówki na Tauron Life Festival w Oświęcimiu, wejściówki do Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, ekskluzywny, okolicznościowy, limitowany album, powstały z okazji 10-lecia charytatywnego kalendarza „Dżentelmeni”, czy koszulka z serialu "Ojciec Mateusz" z autografami. Wydarzenie, które odbywa się w ramach Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej, rozpoczyna się o godz. 12.00

KILOMETRY DOBRA to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Polski Instytut Filantropii. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 roku. 

„Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. 

- Szlifujemy nasze „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Na co dzień kierujemy się ideą „dawania wędki, a nie ryby”. Aby „aniołowych wędek” rozdać jak najwięcej potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli, dlatego zwracamy się do wszystkich chętnych z prośbą o zaangażowanie w tą wyjątkową akcję - podkreśla stowarzyszenie. 

Chcesz wspomóc akcję? Wystarczy, że wejdziesz na stronę kilometrydobra.pl lub anioly24.pl i klikniesz wpłać. 1 metr dobra to 44 zł.