Czytasz: Kolejny weekend ze wzmożonymi kontrolami policji

Kolejny weekend ze wzmożonymi kontrolami policji

Przed nami ostatni weekend ferii, czyli czas powrotów i wzmożonego ruchu na drogach.

Wszytko co dobre, szybko się kończy - to myśl, która z pewnością towarzyszy uczniom m.in. z woj. śląskiego. Koniec ferii to czas, w którym wiele osób wraca z zimowych wakacji, a na drogach panuje spory ruch. 

W związku z tym, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, na drogach pojawi się wiecej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autokarach, jak i w samochodach osobowych. Skontrolują też stan trzeźwości kierujących.

Dodatkowo, w niedzielę, 24 lutego, policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco tę prędkość przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.