Czytasz: Kolejny alarm bombowy. Paraliż urzędu w Zabrzu

Kolejny alarm bombowy. Paraliż urzędu w Zabrzu

Trwają poszukiwania ewentualnego ładunku w zabrzańskim urzędzie miasta.

To już kolejny alarm bombowy w naszym województwie. Nie milkną telefony z informacjami o podłożeniu ładunków w urzędach miast. Tylko w Zabrzu podobna sytuacja miała miejsce w środę. Wtedy do magistratu ktoś wysłał maila, że "budynek urzędu wyleci w powietrze". Każde takie zgłoszenie jest traktowane poważnie przez służby. Pomieszczenia urzędu są sprawdzane przez policjantów i Straż Pożarną. Na tym nie kończą się działania policji. 

W ten weekend policjanci z Częstochowy przy współpracy ze śledczymi z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali 67-latka w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych.

Groził podłożeniem bomby w urzędzie w Częstochowie i jak się okazało częstochowianin miał materiały, żeby swoje groźby zrealizować. 

67-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez policjantów wczoraj w swoim mieszkaniu. Mundurowi znaleźli w mieszkaniu mężczyzny środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja są poddawane badaniom.

Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Czytaj więcej