Czytasz: Kiedy zawala się świat... idziesz dalej

Kiedy zawala się świat... idziesz dalej

02:38
Fundacja Omea Life, która pomaga kobietom w walce z rakiem piersi, założyła oddział w Gliwicach. Teraz będą wspierały Ślązaczki.

13 października po raz kolejny stanęły przed kobietami, by pokazać im, że nie warto oglądać się za siebie. To był wieczór emocji i, jak napisały na facebooku "4 kobiet i jednego mężczyzny". Opowieść o tym co robią, kiedy zawala się świat. Kto przy nich wtedy jest, kto był a kogo zabrakło. Skąd brać siłę na kolejny dzień walki z rakiem i dlaczego warto zamykać za sobą niektóre drzwi.

ZOBACZCIE FILM ZE SPOTKANIA OMEA LIFE W GLIWICACH

Dziś, Olga, Magda, Ewelina i Agnieszka, czyli cztery młode dziewczyny z Pomorza, tworzą Fundację Omea Life.

Pomogą Ślązaczkom w walce z rakiem

Od ponad roku prężnie działają w swoim województwie, pomagając innym kobietom przejść przez trudny okres leczenia. Lekarze z Instytutu Onkologi w Gliwicach poznali Omea Life na jednej z konferencji medycznych i zobaczyli w nich potencjał.

Zachęcili, by na Śląsku dziewczyny zrobiły oddział swojej fundacji. Zgodziły się bez wahania.

Przyjechały do Gliwic, opowiedziały swoje historie i zainaugurowały śląski oddział Fundacji.

W spotkaniu, które prowadziła Maria Zawała, dziewczyny opowiedziały swoje historie, także Kamil Durczok, redaktor naczelny portalu Silesion.pl podzielił się swoimi wspomnieniami na temat choroby nowotworowej, którą pokonał. W imrezie, inaugurującej działanie Fundacji Omea Life w zięli udział lekarze Centrum Onkologii w Gliwicach, m.in.  z-ca dyrektora Oddziału ds. Lecznictwa Otwartego i Diagnostyki prof. dr hab. n. med. Barbara Bobek-Billewicz, oraz dr Michał Jarząb, szef Breast Unit w Centrum Onkologii w Gliwicach. 

Czytaj więcej