Czytasz: Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2018?

Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2018?

Święto pań mamy już za sobą. Teraz zbliża się uroczystość mężczyzn. Kiedy będą świętować panowie?

Nie tylko kobiety mają swój jedyny dzień w roku. Faceci również obchodzą to święto i to zaledwie dwa dni po Dniu Kobiet. Dzień Mężczyzny wypada na 10 marca, w tym roku to sobota.

DZIEŃ MĘŻCZYZNY 2018 - skąd się wzięło?

Dzień Mężczyzny nie jest jeszcze najbardziej popularnym świętem w naszym kraju. Obchodzi się go raczej z dystansem. Jednak tradycja tego dnia sięga 19 listopada 1999 roku. Wtedy to zostało ono zapoczątkowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych oraz grupę ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. 

Wyślij swojemu mężczyźnie piękną kartę z okazji Dnia Mężczyzny:

DZIEŃ MĘŻCZYZNY 2018 - dla równowagi płci

Przemawiając w imieniu Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Ingeborg Breines (dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju) stwierdziła, że to świetny pomysł, który będzie symbolem równowagi płci. 

DZIEŃ MĘŻCZYZNY 2018 - jednak 4 kwietnia?

Inna, proponowana data Dnia Mężczyzn to 4 kwietnia. Termin ten, w przeciwieństwie do 10 marca, nie jest związany z Kościołem Katolickim. Co ciekawe, w okresie PRL w niektórych szkołach z tej okazji urządzane były imprezy.

Kiedy jest DZIEŃ MĘŻCZYZNY 2018 - jakie są daty w innych krajach?

Dzień Mężczyzyny 2018 23 lutego – Białoruś, Donieck, Kirgistan, Ługańsk, Osetia Południowa, Rosja, Naddniestrze, Tadżykistan
Dzień Mężczyzyny 2018 23 lutego (nieoficjalnie) – Abchazja, Armenia, Estonia, Górski Karabach, Kazachstan, Łotwa, Mołdawia, Ukraina
Dzień Mężczyzyny 2018 9 marca – Rumunia (w niektórych obwodach)
Dzień Mężczyzyny 2018 16 marca – Bułgaria
maj (lub początek czerwca) – Niemcy
Dzień Mężczyzyny 2018 15 lipca – Brazylia
Dzień Mężczyzyny 2018 9 września – Norwegia
pierwsza sobota listopada – Austria

Czytaj więcej