Czytasz: Karambol na A4 w stronę Katowic. Nie żyje jedna osoba

Karambol na A4 w stronę Katowic. Nie żyje jedna osoba

We wtorkowy poranek na A4 w Krakowie doszło do poważnego wypadku. Zginęła jedna osoba.

Aktualizacja, 10:10

Autostrada A4 jest już przejezdna. Kierowcy jadący w stronę Katowic mogą poruszać się dwoma pasami.

Aktualizacja, 09:01

Ruch w kierunku Katowic powoli zostaje udrożniony. Samochody od kilku minut poruszają się pasem awaryjnym. Korek na A4 w kierunku Katowic ma nawet 7 km.

Wcześniej informowaliśmy

Do wypadku doszło dzisiaj około 5:40, na autostradzie A4 w rejonie węzła Kraków Balice. Jak wynika z dostępnych na tę chwilę informacji, pięć samochodów zderzyło się na wysokości zjazdu na krakowskie lotnisko. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe, dwa dostawcze i ciężarówka. Kierowca samochodu dostawczego wjechał w naczepę tira. Oprócz tego, zderzyły się kolejne trzy pojazdy – możliwe, że była to reakcja obronna kierowców.

– Tragiczny wypadek na 402.800 kilometrze (węzeł Balice II) autostrady A4, w kierunku Katowic. [...] Dwie osoby zostały poszkodowane, natomiast jedna poniosła śmierć. – informuje Kraków112.

Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu dostawczego, który uderzył w naczepę tira. Służby ratunkowe zwróciły uwagę na to, że dojazd do ofiar był mocno utrudniony. Wszystko za sprawą tego, że nie stworzono tzw. korytarza ratunkowego.

Na miejscu utworzyły się ogromne korki, które dotyczą także tych z Was, którzy podóżują z Krakowa do Katowic autostradą A4. Jezdnia w kierunku Katowic jest zablokowana.