Czytasz: Już działa! Szczyrk Mountain Resort

Już działa! Szczyrk Mountain Resort

To jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce.

Od rana narciarze szusują w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim. Gruntowną modernizację przeprowadziła tu słowacka spółka Tatry Mountain Resort.

Słowacy w ośrodek zainwestowali ponad 120 mln złotych

Słowacka firma TMR w 2014 r. kupiła chylący się ku upadkowi Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. W jej ręce trafiło ponad 23 km tras i 13 wysłużonych wyciągów. Obecnie na narciarzy czeka tu nowoczesna infrastruktura. Trasy zostały poszerzone i wyprofilowane. Wybudowano trzy nowe koleje linowe: 10-osobową "gondolę" na Halę Skrzyczeńską, a także dwie 6-osobowe „kanapy” z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami przed wiatrem, których stacje początkowe znajdują się na Solisku, a górne na Hali Skrzyczeńskiej i Wierchu Pośrednim. Nowymi kolejkami na górę wyjedzie w ciągu godziny 12 tys. osób.


Słowacy stworzyli system naśnieżania oparty o wybudowany zbiornik wodny o pojemności do 100 tys. m sześc. Przy nim powstała pompownia o wydajności do 1,5 tys. m sześc. na godz. Dzięki temu ośrodek jest w stanie naśnieżyć główne trasy, które znajdują się przy nowych kolejach, w ciągu pięciu dni.
Przy dolnej stacji kolei godnoli znajduje się budynek z kasami, centrum informacyjnym, wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Powstały taże darmowe parkingi na 1,3 tys. samochodów.

Na trasach 30 cm śniegu


Dziś uruchomione zostały trzy trasy "niebieskie" o łącznej długości ponad 6 km: oświetlona nr 3, a także 4. i 4a z Hali Skrzyczeńskiej oraz nowa 10. z Wierchu Pośredniego do Soliska. Leży tam ok. 30 cm śniegu.

W święta otwarcie kolejnych tras 


Kolejne trasy urchomione zostaną przez święta, to trasy "czerwone" - 1 i 7.
Szczyrk Mountain Resort zlokalizowany jest w Beskidzie Śląskim na zboczach Małego Skrzycznego (1211 m npm) i Wierchu Pośredniego (1000 m npm).

Posiada przeszło 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych, w tym 5 km oświetlonych.

Przypomnijmy, że od sezonu 2017/2018 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci tych trzech ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co kwadrans darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści.

 

Czytaj więcej