Czytasz: Idzie nowe, Stadionowe!
03:14
Stadion Śląski ma oferować sale konferencyjne, być przestrzenią eventów biznesowych i tętnić życiem… także komercyjnym. Zmienić ma się także sam Park.

Europejski Kongres Gospodarczy wystartował po raz dziewiąty. Pokazuje, jak zmienia się myślenie o Śląsku. Wkrótce zmienić ma się także spojrzenie na ogród przyszłej metropolii. Park Śląski ma tętnić życiem. Oprócz spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy, mają się w nim pojawić przedsiębiorcy. 

Komercjalizacja Parku Śląskiego

- Czasy, kiedy tego typu przestrzenie jak Park Śląski, jak Stadion Śląski służyły wyłącznie rekreacji, się zmieniły - mówi Kazimierz Karolczak.

Charakter parku jako miejsca dostępnego dla wszystkich zostanie zachowany. Jednak na tej samej przestrzeni mają powstać nowe miejsca pozwalające na rozwój lokalnych biznesów, organizację konferencji, rozwoju biznesów kreatywnych.

Stadion z nową nazwą patronacką?

Symbolem nowej komercyjnej formuły Parku ma być Stadion. Po modernizacji nowoczesny, inspirujący i gotowy na innowacyjne przedsięwzięcia sportowe, muzyczne i biznesowe.

- Po komercjalizacji pojawią się nowe przestrzenie komercyjne: loże biznesowe, których wcześniej nie było, możemy także rozmawiać o patronie tytularnym stadionu. Co prawda Śląski musi zostać w tej nazwie, ale dopisek - dobrze wyceniony - jest mile widziany - dodaje Karolczak.

Od wieczorów kawalerskich po wielkie konferencje.

Stadion ma oferować sale konferencyjne, być przestrzenią eventów biznesowych i tętnić życiem… także komercyjnym.

- To dzięki takiej działalności Stadion Narodowy zarabia na siebie. Chciemy, że także Stadion Śląski pokazywał, że można to zrobić. W taki sposób został zaprojektowany - mówi Kazimierz Karolczak.

Beacony zamiast billboardów

Będą nowe miejsca związane z uprawianiem sportu, trasy do biathlonu, skatepark, place zabaw. To także możliwości dla nowych biznesów.

- Myślimy o nowych technologiach, reklamie opartej na tzw. beaconach. To jest coś co może zmienić myślenie o Parku. Do wykorzystania jest wiele ciekawych przestrzeni, które do tej pory nie były dostępne - mówi Kazimierz Karolczak.

Stadion niemal gotowy, czas na resztę parku

- Stadion Śląski już się dzieje tu i teraz. We wrześniu go otwieramy. Jesteśmy w przededniu wielkiego programu modernizacyjnego Parku o wartości ponad 200 milionów złotych - mówi Karolczak.

Zmodernizowana zostanie Hala Kapelusz. Nową formułę znajdzie kąpielisko Fala. Tuż obok rozwija się wesołe miasteczko z największym rollercoasterem w Europie. Czas na zmiany w ZOO i przestrzeni wokół Stadionu. Z czym ma kojarzyć się Park Śląski? Z inwestycjami i nowym spojrzeniem na biznes.

Czytaj więcej