Czytasz: Gwiazda Hip Hop Kemp w Katowicach!

Gwiazda Hip Hop Kemp w Katowicach!

Raper Fashawn pojawi się 31. sierpnia w klubie Centrum w ramach after party po czeskim festiwalu.

23. sierpnia rusza międzynarodowy festiwal związany z kulturą hip-hopową w Hradec Králové. Po kilku dniach jeden z najlepiej zapowiadających się młodych artystów, który będzie występować na czeskiej scenie, pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Koncert Fashawna odbędzie się 31. sierpnia o godzinie 20:00 w katowickim klubie Centrum (ul. Jagiellońska 17A).

Fashawn, a właściwie Santiago Leyva, to przedstawiciel młodego pokolenia raperów z USA, który w swojej twórczości porusza tematy społeczne bez wielkiego nadęcia. Pokazał się międzynarodowej publiczności debiutanckim albumem "Boy Meets World", który został pozytywnie oceniony w magazynach "Section", "XXL" i "HipHopDX". Kolejny sukces Fashawna to wydanie albumu "The Ecology", którego producentem wykonawczym był Nas, określający go mianem "nadziei rapu". W pierwszym tygodniu od wydania, album znalazł się wśród 10 najczęściej pobieranych albumów na iTunes Hip Hop. Artysta współpracował również ze Snoop Doggiem, Evidence (Dilated Peoples), Aloe Blacc, Talib Kweli czy Busta Rhymes. 

17. edycja festiwalu potrwa od 23 do 25 sierpnia. Amerykański raper wystąpi na festiwalu Hip Hop Kemp na głównej scenie w ostatni dzień festiwalu. Oprócz niego na scenie pojawią się m.in. $uecideboy$, Hopsin, Chief Keef, Young M.A, Immortal Technique, Hilltop Hoods, Evidence, Joyner Lucas, The Beatnuts, Devin The Dude. Pośród występujących nie zabraknie polskiej reprezentacji. Na czeskim festiwalu koncertować będą Kękę, Paluch, JWP/BC, Grubson & Liveband, Zipera czy Bonson z Laikike1, Soulpetem i KPSN.

Bilety na koncert Fashawna dostępne TUTAJ.