Czytasz: Google zaskakuje na mistrzostwa!

Google zaskakuje na mistrzostwa!

Wyszukiwarka jak zwykle zaskakuje i na kolejny dzień mundialu przygotowała pięknego doodla.

W czwartek 28 czerwca ostatni mecz Polaków na mundialu 2018. Mecz Polska - Japonia o godz. 16:00 na Wołgograd Arena. Dla biało-czerwonych to mecz o honor, po dwóch dotkliwych porażkach poniesionych w meczach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3).

Google Doodle na Mundial 2018

Google przypomina o dzisiejszych rozgrywkach. Google Doodle na Mundial 2018 to piłkarska grafika, po kilknięciu której przeniesieni zostajemy do wyników wyszukiwania hasła "Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018".

 Google Doodle na Mundial 2018:

 

Obrazek to nie wszystko, Google na czas mistrzostw zadbało również o inne aspekty. Po kilknięciu ukażą nam się nie tylko wyniki wyszukiwania, ale też specjalny googlowy niezbędnik. Oprócz najświeższych wiadomości mamy zapowiedzi najbliższych spotkań, tabele czy drabinkę mistrzostw. W przejrzysty sposób łatwo możemy dotrzeć do najważniejszych informacji związanych z mistrzostwami.


Google Doodle nie tylko na Mundial 2018

Obecnie Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na świecie. Firma zatrudnia 54 tysiące pracowników w kilkunastu krajach i wykazuje przychody na poziomie 10 miliardow i zyski rzędu 3 miliardów dolarów rocznie. Stała się potęgą. 

Od pewnego czasu firma Google przypomina nam o ważnych rocznicach za pomocą Google Doodle. Co to takiego?

To nic innego jak cykl grafik i animacji przygotowywanych pod konkretne daty, zazwyczaj te dotyczące ważnych wydarzeń lub ważnych postaci. Google Doodle pojawia się podczas konkretnych dni w miejscu, gdzie zwykle znajdujemy logo wyszukiwarki. Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi.

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji


XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbywaj się w Rosji. Pierwsze spotkanie gospodarz turnieju rozgrywa już dziś, 14 czerwca. Przeciwnikiem jest Arabia Saudyjska. Mistrza świata poznamy 15 lipca.

To pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej, a także pierwszy turniej mistrzostw świata, którego państwo-gospodarz leży na dwóch kontynentach (w Europie i w Azji).

W Mundialu 2018 biorą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Na turnieju debiutują reprezentacje Islandii i Panamy.

Oficjalną maskotką mistrzostw świata 2018 został wilk Zabiwaka, który w głosowaniu uzyskał wynik 53% pokonując tygrysa syberyjskiego (27%) i kota (20%). Oficjalną piłką mundialu jest Adidas Telstar 18.