Czytasz: Gliwicki Rower Miejski startuje lada dzień

Gliwicki Rower Miejski startuje lada dzień

Miejskie rowery wracają na ulice Gliwic.

Od 1 marca znów będzie można korzystać z miejskich rowerów. Charakterystyczne czerwono-niebieskie jednoślady, podobnie jak w poprzednich sezonach, będą widoczne w całym mieście. Na rowerzystów czeka 150 rowerów i 15 stacji wypożyczeń.

– Samoobsługowe wypożyczalnie rowerów cieszą się wśród mieszkańców ogromną i stale rosnącą popularnością. Od 1 marca po raz kolejny gliwiczanie będą mogli w sprawny i szybki sposób poruszać się po mieście rowerem. Mamy nadzieję, że sezon będzie udany, a wszystkim rowerzystom życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy – mówi Ewa Staszków, inspektor Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Warto jednak pamiętać, że aby to zrobić na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Kto nie ma jeszcze konta, może je założyć na stronie internetowej Gliwickirower.pl lub poprzez aplikację mobilną Nextbike.

Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami: na terminalu wpisujemy numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike wystarczy zeskanować kod QR z roweru. Potem można wypiąć jednoślad z elektrozamka i ruszyć w drogę. Rower zwracamy wpinając z powrotem rower w elektrozamek na stacji wypożyczeń.

Sezon potrwa do 30 listopada.