Czytasz: Fan Górnika Zabrze atakuje K2

Fan Górnika Zabrze atakuje K2

Jarosław Botor jest ratownikiem medycznym Narodowej Wyprawy na K2, ale też zapalonym kibicem Górnika Zabrze.

Jarosław Botor napisał: "Lodowe pozdrowienia, dla wszystkich Kibiców i Piłkarzy Górnika Zabrze oraz Mieszkańców Zabrza z Karakorum, ze zboczy zimowego K2. Pamiętajcie - Jadymy Durś!".

Wrzucił też zdjęcie z flagą zabrzańskiego klubu.

Jarosław Botor jest ratownikiem medycznym Narodowej Wyprawy na K2. Ma 44 lata i należy do Klubu Wysokogórskiego Gliwice. Organizator kilkunastu wypraw w Andy Góry Alaski i Kaukazu oraz Himalaje. Wszedł m.in. na Ama Dablam (solo w st. alpejskim 3 dni), Mt. McKinley, Alpamayo (Diretissimą Francuską), Pisco, 3x Aconcagua, Ojos del Salado, Matterhorn, Dente del Gigante, Piz Badile (drogą Cassina), Artensoraju. Uczestnik letniej wyprawy unifikacyjnej na K2 w 2016 roku. Ratownik medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Instruktor ratownictwa górskiego GOPR. Mieszka w Zabrzu.

Co słychać u naszych wspinaczy?

Najświeższe informacje mówią o tym, że dzisiaj wszyscy wracają do Base Campu z obozów wyższych. Przed zespołem jeszcze dwa dni stabilnej pogody, więc jutro kolejne wyjścia.

Najważniejszą informacją ostatnich dni było założenie drugiego obozu przez Denisa Urubko na wysokości 6.300 metrów.

Dariusz Załuski, operator filmowy, ze względu na drobne kłopoty zdrowotne musiał zostać przewieziony na niegroźny zabieg do szpitala w Skardu. Alpinista w niedługim czasie ma jednak powrócić do bazy i kontynuować wyprawę. Rotacja trwa, poręczowanie w toku, a jest pogoda bardzo dobra.

Zdjęcia pochodzą z fejsbukowego profilu Jarosława Botora. 

Czytaj więcej