Czytasz: Ewakuacja uczniów. Niewybuch obok szkoły

Ewakuacja uczniów. Niewybuch obok szkoły

W Wręczycy Wielkiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja Zespołu Szkół.

Ewakuacja szkoły we Wręczycy Wielkiej w powiecie kłobuckim. Na terenie budowy przy ul. Portowej znaleziono niewybuch. Na miejsce wezwano saperów z Gliwic.

 - Informację o niewybuchu dostaliśmy o godz. 10.30. Pocisk został znaleziony na placu budowy nowego przedszkola. Jest to teren obok boiska i Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej. Najpierw miejsce zabezpieczyli policjanci z Wręczycy, potem dotarł do nich policjant z zespołu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zagrożenie – powiedział nam sierż. szt. Kamil Raczyński, rzecznik kłobuckiej policji.

W wykopie znaleziono skorodowany pocisk artyleryjski o długości 70 cm i kalibrze 90 mm. Najprawdopodobniej pochodzi on z czasów II wojny światowej.

W związku z tym, że niewybuch został znaleziony w pobliżu szkoły i przedszkola natychmiast zdecydowano o ewakuacji Zespołu Szkół we Wręczycy. Około 450 osób bezpiecznie opuściło teren przedszkola i szkoły. Szkoła prosiła rodziców o odebranie dzieci poza tym część maluchów czekała na swoich rodziców w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej.

Czytaj więcej