Czytasz: Escape room w... Urzędzie Miasta! Chorzów zaprasza do zabawy

Escape room w... Urzędzie Miasta! Chorzów zaprasza do zabawy

Można się już zapisywać na nocne zwiedzanie urzędu

Masz tylko 30 minut, żeby wydostać się z pokoju pełnego zagadek. Do wyboru masz trzy scenariusze: „Chorzowską legendę”, „Historię Ruchu Chorzów” i „Tajemniczy gabinet”.

Trzy escape roomy to nowość, z której będą mogli skorzystać uczestnicy nocnego zwiedzania urzędu. 18 maja chętni poznają historię zabytkowego gmachu i zajrzą w niedostępne na co dzień zakamarki magistratu. Podczas wycieczki z przewodnikiem mieszkańcy zobaczą m.in. wieżę zegarową czy podziemia.

To nie koniec atrakcji

Na coś szczególnego mogą liczyć miłośnicy mody i motoryzacji. Tegoroczne wydarzenie upamiętnia bowiem 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Hucie. Przed urzędem zaparkują zabytkowe samochody, po budynku spacerować będą aktorzy w strojach z XIX wieku, a każdy z gości będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle olbrzymiej widokówki sprzed 150 lat. Dla zwiedzających przygotowano także konkurs na najlepsze XIX-wieczne przebranie. Na najbardziej kreatywnych czekają atrakcyjne nagrody.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 416 52 70, mailowo pod adresem zwiedzanie@chorzow.eu lub osobiście w Urzędzie Miasta w pokoju 208.

Zgłoszenia przyjmowane są na zwiedzanie oraz do escape roomów (do których zapisowane są 5-osobowe grupy). Impreza rozpocznie się o godz. 16, a ostatnie zwiedzanie i wejście do pokoju-zagadki planowane jest na godz. 2. Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc – warto się pospieszyć.

Czytaj więcej