Czytasz: Rajdowiec odwiedził poszkodowane dziewczynki w szpitalu

Rajdowiec odwiedził poszkodowane dziewczynki w szpitalu

Dziewczynki które ucierpiały na trasie rajdu Śląska, opuściły już szpital. Wcześniej odwiedził je rajdowiec Zbigniew Gabryś

Dwie dziewczynki w wieku 5 i 7 lat, które w niedziele zostały poszkodowane na trasie rajdu Śląska, we wtorek opuściły Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Informację potwierdza Wojciech Gumułka rzecznik prasowy placówki.

Dzień wcześniej w szpitalu dziewczynki odwiedził kierowca rajdowy Zbigniew Gabryś, który wypadł z trasy.

- Był czas na rozmowę, żarty i drobne upominki. Najważniejsze, że obie dziewczynki czują się dobrze — poinformował na swoim Facebooku szpital.

 

Przypomnijmy: w niedzielę na 10 odcinku specjalnym Rajdu Śląska, w miejscowości Suszec w powiecie pszczyński doszło do wypadku z udziałem załogi numer 1. Zdarzenie miało miejsce ok. 11.25 na ul. Piaskowej. Poszkodowane zostały dwie dziewczynki, w wieku 5 i 7 lat. Samochód marki forda fiesta potrącił je przy niewielkiej prędkości.

Rafał Rezler, asystent dyrektora Rajdu Śląska ds. mediów po wypadku mówił, że kierowca bardzo martwi się o poszkodowane. Rezler zapeklował też do kibiców o zachowanie zdrowego rozsądku. - Wiemy, że emocje są ważne, ale lepiej mieć gorszy widok, a czuć się pewnie – mówił.

WYPADEK NA TRASIE RAJDU ŚLĄSKA

Organizatorzy zapewnili, że wypadek zostanie przez nich dokładnie przeanalizowany, tak, by uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

Czytaj więcej