Czytasz: Dzielnicowi z Gilowic odzyskali prawie 11 tys. złotych

Dzielnicowi z Gilowic odzyskali prawie 11 tys. złotych

Dzięki dobremu rozpoznaniu swojego terenu dzielnicowi z Gilowic odzyskali blisko 11 tys. zł, które przywłaszczył 46-letni mężczyzna.

Pieniądze trafiły już do właściciela, a 46-latek usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło 8 lipca br. Przebywający w Międzybrodziu Bialskim 44-letni mieszkaniec Gilowic pozostawił na ławce, w centrum miejscowości, saszetkę z dokumentami oraz 13 tys. zł. Gdy zorientował się, co się stało, na własną rękę zaczął jej szukać. Po kilku dniach skontaktowała się z nim kobieta, która powiedziała mu, że znalazła saszetkę z dokumentami, jednak pieniędzy już w niej nie było. 13 lipca mężczyzna o zdarzeniu poinformował policjantów z Gilowic. Pomimo, że od zdarzenia minęło 5 dni policjanci przystąpili do działania. Dzięki doskonałej znajomości swojego terenu oraz mieszkańców, dzielnicowi na nagranym monitoringu rozpoznali sprawcę przywłaszczenia saszetki. W tym samym dniu zatrzymali 46-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie przywłaszczone pieniądze. Dzielnicowi odzyskali ponad 10.800 zł. Pieniądze trafiły do prawowitego właściciela.

46-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.