Czytasz: Niemożliwe nie istnieje
Teatr i spektakl ,,Królowa śniegu" realizowany przez dzieci z niepełnosprawnością intelektualną to kolejny sposób by przełamywać bariery.

Uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Nowego w Katowicach pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Już 14 listopada w Teatrze Gry i Ludzie odbędzie się premiera spektaklu „Królowa Śniegu” w którym wystąpią uczniowie z klas I-V. 

Będzie to zarazem ostatni akcent projektu „Magiczne ścieżki teatru”, którego pomysłodawcami i koordynatorkami są Beata Zawiślak – aktor, lalkarz i instruktor teatralny, a także Beata Górny – pedagog specjalny i nauczyciel w NSSP Arka Noego.

Dzieciaki borykają się z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i lekkim. Te zajęcia dają im możliwość rozwoju, zabawy i poszerzają ich horyzonty. 

 

„Magiczne ścieżki teatru”

Projekt „Magiczne ścieżki teatru” rozpoczął się 1 października. Przez sześć tygodni dzieci nie tylko przygotowywały się do premiery spektaklu, ale miały także okazję poznać świat teatru od kuchni.

– Zarówno same dzieci jak i osoby z teatru podeszły do tego projektu z ogromnym zaangażowaniem. Serce nam się radowało widząc uśmiech i zafascynowanie na twarzach uczniów podczas kolejnych z zaplanowanych zajęć – opowiada Beata Górny.

Do premiery dzieciaki przygotowywały się zarówno podczas zajęć w szkole, jak i na murach teatru. 

Premiera spektaklu „Królewna Śniegu” odbędzie się 14 listopada 2016 r. (tj. poniedziałek) o godz. 17:00 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach przy al. Niepodległości 2. Projekt „Magiczne ścieżki teatru” realizowany jest w ramach programu Bardzo Młoda Kultura poprzez projekt operatorkultury.pl przy wsparciu Teatru Gry i Ludzie oraz Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.