Czytasz: Dychnij na lufcie, czyli joga, warsztaty i zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu

Dychnij na lufcie, czyli joga, warsztaty i zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu

Już 8 lipca w niedzielę zapraszamy na pierwsze z trzech zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu Dychnij na lufcie.

Spotykamy się 8 lipca o 10.00 przy wieży spadochronowej w Parku Kościuszki w Katowicach. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane jest do każdego mieszkańca Katowic i okolic.

Czym jest Dychnij na lufcie?

Projekt Dychnij na lufcie, to wspólne i aktywne spędzanie czasu, podczas którego odbędą się m.in.:

- joga na trawie, acroYoga, również dla osób 60+,

- warsztaty i zajęcia dla dzieci,

- koncert mis i gongów,

- warsztaty ekologiczne

"Chcemy promować jogę, zdrowy tryb życia i dbanie o środowisko. Zależy nam na inspirowaniu mieszkańców Śląska do wspólnego spędzania czasu i pokazywania, że zdrowy styl życia wcale nie jest trudny, a szalenie ważny - mówią organizatorki wydarzenia - Anna Sowińska i Natalia Staninska, pasjonatki i nauczycielki jogi. Do projektu dołączyły organizacje, stowarzyszenia i osoby, które na co dzień realizują podobne idee oraz chcą się podzielić wiedzą i pasją z innymi. 

Wszystkie osoby chcące wziąć aktywny udział w wydarzeniu - zachęcamy do zabrania ze sobą maty/ręcznika, wygodnego stroju, butelki wody i dobrego humoru. W ramach warsztatów praktycznych odbędą się m.in zajęcia jak starą koszulkę zamienić na modną eko torbę, dlatego prosimy zabranie ze sobą t-shirtu/topu i pary nożyczek.

Kolejne wydarzenia odbędą się 12 sierpnia i 16 września również w Parku Kościuszki. Wydarzenia są cykliczne, natomiast za każdym razem program będzie trochę inny. W sierpniu odbędą się zajęcia z Tai Chi oraz warsztaty ruchowe dla dzieci po angielsku.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.dychnijnalufcie.pl i na wydarzeniu na Facebooku: LINK

W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Ceglana Gym (Katowice, ul. Ceglana 67C), tuż obok parku, również w nieodpłatnej formule.