Czytasz: Durczok o wecie Prezydenta: Sprzeciw na wagę demokracji! Tak się rodzą liderzy

Durczok o wecie Prezydenta: Sprzeciw na wagę demokracji! Tak się rodzą liderzy

Tak się mści lekceważenie wszystkich wokół. Nie tylko demonstrujących tłumów. Także sędziów, prawników, a na końcu samego Prezydenta RP. Tak się mści obłęd skupiony na zemście i odwecie.

Są chwile, które niosą polityków. Są momenty, kiedy wiatr historii wynosi liderów do poziomu, jeszcze niedawno, dla nich nieosiągalnego. Prezydent Andrzej Duda taki moment wyczuł. I wykorzystał. W najlepszy dla Polski sposób.

Prezydent Duda zawetuje dwie ustawy!

Dwa weta prezydenta, wobec ustaw o KRS i SN, to znakomita wiadomość. Nie tylko dlatego, że zatrzymuje demontaż państwa prawa. Nie tylko dlatego, że powstrzymuje pełzającą dyktaturę PiS. Także dlatego, że wreszcie pokazuje Andrzeja Dudę jako prezydenta rozumiejące demokrację. Człowieka, który wie, czym jest trójpodział władzy. Pokazuje, że prawnik nie do końca w nim umarł. Dowodzi, że odwaga, umiejętność postawienia się Jarosławowi Kaczyńskiemu, to  nie są cechy mu obce. Sprzeciw wobec wszechwłada nie jest łatwy.

Najmocniejsze ataki zaczną się oczywiście ze strony PiS. Zbigniew Ziobro nie wybaczy. Stare porachunki z początków Solidarnej Polski wrócą z turbo sprężeniem. Jarosław Kaczyński też pewnie do wieczora nie wyjdzie z szoku. Jak to, człowiek którego namaściłem miał czelność mi się postawić? Tak, Panie Prezesie. Tak się mści lekceważenie wszystkich wokół. Nie tylko demonstrujących tłumów. Także sędziów, prawników, a na końcu samego Prezydenta RP. Tak się mści obłęd skupiony na zemście i odwecie. 


Przed Andrzejem Dudą bardzo trudny czas. Ale tak się rodzą liderzy. Prezydent jako pierwszy w obozie władzy, zobaczył, że PiS obrało samobójczy kurs. I zareagował, jak na głowę państwa przystało. Posłuchał wściekłych na arogancję władzy ludzi. Ale chyba przede wszystkim posłuchał własnego sumienia. To znakomita wiadomość. Teraz czas na krok ze strony sędziów. Bo wymiar sprawiedliwości potrzebuje naprawy. Tyle, że bez samych sędziów, przeprowadzić się jej nie da. 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PROTESTU WS. SĄDU NAJWYŻSZEGO

Czytaj więcej