Czytasz: Uciekał na skuterze, bo chciał uniknąć 5-letniego więzienia

Uciekał na skuterze, bo chciał uniknąć 5-letniego więzienia

Jechał całą szerokością jezdni.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około godz. 21.00 na ul. 11-go Listopada w Dąbrowie Górniczej. Jadącego całą szerokością jezdni mężczyznę na skuterze postanowili zatrzymać do kontroli policjanci z zespołu wywiadowców z wydziału prewencji dąbrowskiej komendy. Kierujący jednośladem mężczyzna postanowił jednak uniknąć spotkania z policjantami.

Najpierw przyspieszył, następniec wjechał motorowerem w trudnodostępne miejsca i chodniki na osiedlu Mickiewicza. Podczas ucieczki łamał przepisy ruchu drogowego jadąc między innymi pod prąd. W końcu kiedy zauważył, że policjanci nie dają za wygraną, mężczyzna porzucił, jak się później okazało pożyczony skuter, w okolicy garaży przy ul. Przemysłowej. Swoją ucieczkę kontynuował pieszo.

Chwilę później był już w rękach policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 43-latek oprócz zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej celem odbycia kary 5 lat więzienia za przestępstwa kradzieży. 

Czytaj więcej