Czytasz: Częstochowa pokonała Katowice

Częstochowa pokonała Katowice

Szły łeb w łeb. Niekwestionowanym zwycięzcą przedostatniej tury walki na świąteczne iluminacje została jednak Częstochowa.

W grze wzięło udział 100 miejscowości, a do ostatniego finału, organizowanego od lat konkursu Grupy Energa, zakwalifikowało się ich 16. Orężem do walki były świąteczne iluminacje. - Wyjątkowo bogate i ciekawe w tej edycji – podkreślali jurorzy.

Na ostatniej prostej konkursu „Świeć się z Energą” znalazły się m.in. Legnica, Inowrocław, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Rzgów, Bobowa oraz Radom. Województwo śląskie w zmaganiach o tytuł najładniej oświetlonego miasta reprezentuje Częstochowa.

Częstochowa zwycięża w regionie

- To mobilizacja mieszkańców i sympatyków Częstochowy po raz kolejny zapewniła miastu awans do finału ogólnopolskiego akcji „Świeć się z Energą” - zaznaczają organizatorzy. Kandydaci zyskują bowiem głosami internautów.

W zabawie na etapie regionalnym Częstochowa pokonała m.in. Żywiec, Sosnowiec, Bielsko-Białą oraz stolicę regionu – Katowice.

To jeszcze nie koniec

- Cieszymy się. Oprócz prestiżu, to także udany test naszych działań - drugi rok z rzędu prezentujemy duże formy iluminacji przestrzennej – mówi Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. - W tym plebiscycie wygrywają wszyscy: miasto, dumni częstochowianie i potrzebujący pomocy, do których trafi nagroda – dodaje.

Od organizatora Częstochowa dostała już 10 tys zł, teraz powalczy o o dodatkowe nagrody o wartości 40 tys zł! Głosowanie trwa od 19 do 31 stycznia. Głosować można na www.swiesie.pl

 

Czytaj więcej