Czytasz: Co Maja Ostaszewska robi w Rybniku?

Co Maja Ostaszewska robi w Rybniku?

Nowy serial TVN nakręcą w Rybniku. Czy „śląski House” będzie hitem?

Zamiast starówki warszawskiej – rynek w Rybniku. Zamiast Wisły – Rybnicki Zalew. Zdjęcia do „Diagnozy”, czyli nowej produkcji stacji TVN, będą kręcone w Rybniku.

Zapłacili za promocję w TVN

Miastu zależało na tym, żeby wypromować Rybnik i pokazać go z jak najlepszej strony. - Zdecydowaliśmy się na taką nietypową promocję naszego miasta. To nie do końca znany sposób i niewiele miast do tej pory skorzystało z tej możliwości. Zapłacimy za lokowanie produktu turystycznego w serialu, który jesienią będzie emitowany w stacji TVN – mówi Robert Cebula, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta. Za pierwszy sezon nakręcony w mieście Rybnik zapłaci 369 tys. złotych.

Cebula podkreśla, że magistrat chciał, aby Rybnik zaistniał w świadomości mieszkańców kraju. Chodzi o to, by dowiedzieli się, że takie miasto jest. Ale też, że jest piękne, atrakcyjne i warto je odwiedzić.

- Mamy co pokazać – dodaje naczelnik.

Warszawa, Sandomierz i Rybnik

To też ciekawostka dla widzów, którzy najczęściej w ulubionych serialach oglądają Warszawę czy Kraków. Fenomenem jest Sandomierz, który od prawie dziewięciu lat oglądamy w serialu „Ojciec Mateusz”.

- Burmistrz nie ukrywa, że miasto bardzo na tym skorzystało. Sandomierz jest chętnie odwiedzany przez turystów. Nie liczymy na aż tak wielki zasięg, ale chcemy pokazać nasze miasto najlepiej, jak się da – mówi Cebula.

Maciej Zakościelny
Maciej Zakościelny

„Diagnoza” to serial medyczny, już teraz zwany „śląskim doktorem Housem”. Każdy odcinek będzie jednym zamkniętym przypadkiem medycznym. Widzowie lubią seriale z lekarzami w rolach głównych, o czym świadczy popularność „Na dobre i na złe” czy „Lekarzy”, a także „Ostrego dyżuru”, „Chirurgów” i wspomnianego „Dr House”. O sukcesie serialu ma też świadczyć obsada. Na ekranach zobaczymy Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego, Magdalenę Popławską, Sonię Bohosiewicz i Adama Woronowicza. Odcinki wyreżyserują Xawery Żuławski i Łukasz Palkowski (odpowiedzialny m.in. za sukces „Belfra”).

"Diagnoza" od września na małym ekranie

Zdjęcia od czerwca będą kręcone na rybnickim Kampusie, a także na Rynku, w okolicy Bazyliki i Zalewu Rybnickiego. Mieszkańcy Śląska bez problemu rozpoznają miasto.

Umowa na lokowanie produktu turystycznego została podpisana na jeden sezon, w sumie 13 odcinków. Przyszłość pokaże, czy kolejne sezony będą się rozgrywały w Rybniku. Serial zobaczymy w stacji TVN we wrześniu.

Czytaj więcej