Czytasz: Był poszukiwany za groźby i zniszczenie mienia. Wpadł w ręce zabrzańskiej policji

Był poszukiwany za groźby i zniszczenie mienia. Wpadł w ręce zabrzańskiej policji

Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na ulicy Czarneckiego w centrum miasta. Zabrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się 29-latku, który wybił szybę czołową oraz rozbił reflektor w zaparkowanym oplu i groził sąsiadowi. Mężczyzna wybił również szybę w mieszkaniu drugiego sąsiada.

Kiedy usłyszał policyjne sygnały uciekł do swojego mieszkania i się zabarykadował. Dopiero wezwana straż pożarna i wizja siłowego wejścia przekonała agresywnego mężczyznę do otwarcia drzwi. W trakcie interwencji mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Podczas przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili narkotyki.

Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistycznego wskazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Zatrzymany został osadzona w policyjnym areszcie. W trakcie czynności okazało się, że jest on poszukiwany przez tyski sąd do sprawy z 2011 roku. Za naruszenie miru domowego miał do „odsiadki” aż 58 dni.

Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany przez policję m.in. za posiadanie i handel narkotykami, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie ciała, znęcanie i znieważanie interweniujących funkcjonariuszy. Tym razem zatrzymanemu przedstawiono 6 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.