Czytasz: Burzowy piątek i gorąca sobota

Burzowy piątek i gorąca sobota

Dziś przez cały dzień będą towarzyszyć nam wysokie temperatury i burze. Może być jeszcze groźniej niż wczoraj.

Prognoza pogody piątek, 4 sierpień

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w południowej połowie Polski również burze. W burzach na południu kraju prognozowana suma opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 – 23 st. C na północy kraju, 29 st. C w centrum do 32 st. C na południu i 34 st. C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

źródło: google.pl

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południu kraju miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temperatura minimalna od 13 – 15 st. C na zachodzie i północy kraju do 20 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Prognoza pogody sobota, 5 sierpień

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Karpatach i miejscami na Pomorzu zachmurzenie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, w Karpatach lokalnie burze.

Prognozowana suma opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21- 23 st. C na Pomorzu, około 26 st. C w centrum do 28 – 30 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

google.pl

Czytaj więcej