Czytasz: Brutalny (Po)ranek z... białą różą

Brutalny (Po)ranek z... białą różą

01:34
Aleksander Kwaśniewski, prof. Andrzej Rzepliński oraz Jakub Kwieciński i Dawid Mycek. O czym mówili goście Brutalnej Prawdy po wyjściu ze studia?

Biała róża

Do studia Brutalnej Prawdy były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński wszedł z białą różą w klapie marynarki. To wyraz sprzeciwu wobec słów Jarosława Kaczyńskiego w czasie kolejnej tzw. "miesięcznicy smoleńskiej".

- Poseł Kaczyński wymierzył siarczysty policzek naszej biało-czerwonej. Połowa naszej flagi jest biała - mówi prof. Andrzej Rzepliński.

Referendum

Zdaniem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego pomysł na referendum konstytucyjne nie wyszło od prezydenta Andrzeja Dudy, a było inspirowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Kwaśniewski uważa, że to referendum może przyczynić się do klęski PiS.

- Referendum z pytaniem "Czy chcecie zmiany Konstytucji?", to w sposób nieuchronny będzie referendum, czy jesteś za PiS-em, czy przeciwko. Wszystkie ostatnie doświadczenia pokazują, że ci, którzy chcieli w ten sposób przeprowadzić referendum, korzystając ze swojej popularości, przegrali - mówi Aleksander Kwaśniewski.

Weźmiemy ślub... dzięki hejterom

Kuba i Dawid doświadczyli przytłaczającej fali hejtu, po tym jak opublikowali swoje filmy w internecie. Paradoskalnie, dzięki temu będą mogli wziąć w czerwcu ślub w Portugalii. Tamtejszy Urząd Stanu Cywilnego pierwotnie oddalił ich wniosek. Jednak zmienił zdanie, widząc poziom dyskryminacji w naszym kraju.

Informacje o prokuraturze mającej ścigać homoseksualne pary biorące śluby za granicą zmotywowały ich do nagrania poradników, jak robić to skutecznie.

- To nas zmotywowało, żeby pokazać, że nas nie zastraszą (...) Myślę, że te czasy są trudne, ale są to czasy idealne na prawdziwą solidarność. 

Czytaj więcej