Czytasz: Błąkał się w mroźną noc. Policja zaopiekowała się owczarkiem

Błąkał się w mroźną noc. Policja zaopiekowała się owczarkiem

Mogło być już po nim. Gdyby nie jastrzębcy policjanci. Zaopiekowali się psem błąkającym się po nocy.

Zagubionego czworonoga mundurowi z Jastrzębia-Zdroju zauważyli przy ul. Pszczyńskiej. - Był wczesny poranek, minusowa temperatura – zaznacza oficer dyżurny tutejszej policji.

Stróże prawa przywołali psa w rejon parkingu kościelnego, a następnie zaopiekowali się nim na komendzie policji, do czasu przyjazdu pracownika schroniska dla zwierząt.

To już kolejny przypadek, kiedy jastrzębscy mundurowi zareagowali i udzielili pomocy zwierzęciu. Dzięki temu, owczarek w porę trafił w ręce odpowiednich służb.

- Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. W okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Noc spędzona o tej porze roku na powietrzu może skończyć się tragicznie – zaznacza jastrzębska policja.

Apelują do osób, które rozpoznają na zdjęciu psa lub mają wiedzę, do kogo pupil należy. Proszone są o kontakt ze schroniskiem dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju tel. 533 305 985.

Czytaj więcej