Czytasz: Bielsko Biała: Mężczyzna chciał skoczyć w wiaduktu

Bielsko Biała: Mężczyzna chciał skoczyć w wiaduktu

Po trwające ponad 20 minut rozmowie z mężczyzną, policjanci zdołali go przekonać, żeby przeszedł na drugą stronę barier.

Dzięki reakcji policjantów z bielskiej drogówki i komisariatu IV nie doszło do tragedii. Mundurowi uratowali 20-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna wszedł na wiadukt kolejowy przy ul. PCK, a następnie przeszedł na zewnętrzną stronę barier i groził, że skoczy. Był nietrzeźwy. Został już otoczony opieką lekarską.


Do zdarzenia doszło wczoraj w Bielsku-Białej na ul. PCK. 20-latek stał po zewnętrznej stronie barier na wiadukcie kolejowym i krzyczał, że popełni samobójstwo. Jedną ręką przytrzymywał się pobliskiej latarni. Upadek z wysokości kilku metrów na betonowe podłoże zagrażał jego życiu. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z drogówki i komisariatu IV. Na miejsce wezwano też straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Po trwające ponad 20 minut rozmowie z mężczyzną, policjanci zdołali go przekonać, żeby przeszedł na drugą stronę barier, gdzie będzie bezpieczny. Szybko go obezwładniono i przekazano w ręce lekarzy. Badanie stanu trzeźwości 20-latka dało wynik blisko promila alkoholu. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Kultura
15 minut temu „Jestem ze Śląska, czyli Znikąd. Bo kim są Ślązacy?” Wspominamy znamienne słowa Kazimierza Kutza

Dosadne, mocne, niejednokrotnie wulgarne, ale przede wszystkim nie pozwalające pozostawać obojętnym.

News
około 1 godziny temu Kierowca był tak pijany, że nie przeszkadzała mu jazda bez... opony! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Namysłowa spotkali się z niecodzienną sytuacją.

News
2 godzin temu Rok więzienia w zawieszeniu za śmierć dwóch nastolatek

Arkadiusz O., potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby, dwie z nich zginęły. Zapadł wyrok w jego sprawie.

News, Kultura, Koncerty
3 godzin temu Zespół Scorpions zagra w Gliwicach! [BILETY, SCORPIONS GLIWICE 2019]

Zespół Scorpions zagra koncert w Gliwicach. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi