Czytasz: Amazon się dopominał. Będzie nowa linia autobusowa

Amazon się dopominał. Będzie nowa linia autobusowa

960 – autobus z takim numerem zaczął właśnie kursy po Sosnowcu. Powód? Pracownicy i pracodawcy ze strefy inwestycyjnej przy S1 na brak dojazdu skarżyli się notorycznie.

- Bez auta ani rusz - żalili się pracownicy strefy przemysłowej graniczącej z sosnowieckim odcinkiem S1. Przede wszystkim ci z uruchomionego niedawno Amazon.

Autobusy kursują tu nieczęsto, w dodatku wielu z nich musiało dojeżdżać dwoma a nie bezpośrednią linią. - Już nie muszą - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. I pokazuje rozkład jazdy nowej linii autobusowej – o numerze 960.

Od centrum miasta prosto do strefy

Chęciński przyznaje, że linia powstała specjalnie „w celu zapewnienia obsługi terenów inwestycyjnych w obszarze ulic: Inwestycyjna, Innowacyjna i Logistyczna”.

Kursuje w dni robocze, soboty, niedziele i święta na trasie: „Sosnowiec Urząd Miasta” – „Sosnowiec Bobrek Inwestycyjna Pętla II”. Ale to nie koniec. By usprawnić komunikację, miasto wprowadziło także dwa nowe przystanki w rejonie firmy Amazon: „Bobrek Inwestycyjna Pętla I” oraz „Bobrek Inwestycyjna Pętla II”.

Ile miesięcznie kosztować będzie linia?

Pracownicy z sosnowieckich terenów inwestycyjnych będą mogli wsiąść do „960” również na przystanku „Bobrek Logistyczna”, zlokalizowanego przy ul. Innowacyjnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Inwestycyjną.

Autobus dziennie wykona 16 par kursów, od godziny 4:45 do godziny 0:38. - Zapewni to tym samym dojazd na podstawowe zmiany pracy - podkreślają urzędnicy z Sosnowca.

CZYTAJ TAKŻE: REWOLUCJA NA SOSNOWIECKIEJ S1

Czytaj więcej