Czytasz: Allegro wprowadza bezpieczniejsze logowanie

Allegro wprowadza bezpieczniejsze logowanie

Cyberataki? Wirusy? W internecie nigdy nie jesteśmy całkowicie bezpieczni. Z pewnością wie o tym Allegro, które właśnie wprowadza bezpieczniejsze logowanie. Kupujecie lub sprzedajecie w największym internetowym serwisie aukcyjnym w Polsce? Od teraz będziecie mogli czuć się bezpieczniej dzięki dwustopniowemu logowaniu.

- Dzięki takiemu zabezpieczeniu nawet jeżeli ktoś pozna nasz login i hasło, to nie będzie mógł się zalogować, bo do tego będzie potrzebny kod, który otrzymamy w wiadomości SMS - informuje Allegro.

Kolejny Cyberatak. Firmy padły ofiarą wirusa Petya

Dwustopniowe logowanie w Allegro. Na czym to polega?

Nowa funkcja dostępna w Allegro to dwustopniowe logowanie. Dzięki niemu będziemy mogli potwierdzać logowania za pomocą kodów otrzymywanych w bezpłatnych sms-ach.

Jak włączyć dwustopniowe logowanie w Allegro?

Dwustopniowe logowanie w Allegro włącza się w zakładce "bezpieczeństwo" serwisu. Wyświetlona zostanie strona, na której trzeba będzie podać swój numer telefonu. Na następnej stronie użytkownik poproszony zostanie o jego potwierdzenie. Dwustopniowe logowanie działa także na urządzeniach mobilnych.

Wpisywanie kodu sms przy każdym logowaniu do Allegro?

Allegro umożliwia swoim użytkownikom zapamiętywanie logowań. Oznacza to w praktyce brak konieczności wpisywania kodu otrzymanego sms-em przy następnym logowaniu z danego urządzenia. Aby skorzystać z tej opcji należy pod polem na kod zaznaczyć “Nie pytaj ponownie na tym urządzeniu”. Urządzenie, z którego nastąpiło logowanie zostanie dodane do zaufanych.

Zmieni się to jedynie w przypadku wyczyszczenia przeglądarki (plików cookies) lub zmiany jej konfiguracji. Wtedy Allegro zapyta o kod ponownie.

Czytaj więcej